Бійці 74 Окремого розвідувального батальйону з самого початку беруть участь в Антитерористичної операції на Сході України. Брали участь в боях за населені пункти ІловайськМар’їнкуДонецький АеропортАвдіївкуПіски та інші.

У вересні 2014 року бійці 74 ОРБ виконували задачі піхоти в Мар’їнці. Один з підрозділів самовільно залишив свої позиції, тому Генеральний Штаб прийняв рішення закрити дірку в обороні розвідниками, оскільки в резерві не було інших сил. Ділянка, яку вони мали прикривати починалася з Мар’їнки через Новомихайлівку та Славне та закінчувалася в смт Тарамчук. Це сталося після катастрофи під Іловайськом. Розвідники в силу специфіки своїх завдань мають на своєму озброєнні лише стрілецьку зброю. Проти сепаратистів на ділянці в 25 кілометрів стояли лише розвідники з автоматами, кулеметами та однією БМП, без підсилення танків, артилерії. Таку ділянку мала б прикривати повноцінна механізована бригада. 5 вересня під час виконання розвідувальною групою бойового завдання в районі міста Мар’їнка солдат 74-го батальйону Денис Дробний зачепив розтяжку, спрацював вибуховий пристрій. Загинув, прикривши своїм тілом інших бійців.

Бойовики декілька разів збиралися йти в повноцінний наступ зі сторони Олександрівки, але кожного разу відкладали його, після того, як ставало відомо, що їх ДРГ були повністю знищені.

Єдина БМП часто переміщувалася, щоб створити враження, що їх тут чимало. Розвідники також використовували її для того, щоб знайти ворожі вогневі точки.

Закрыть меню